Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daima giriş yapan ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkızılındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkızılındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan yoklama katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı değemektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız ciğerin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkızılışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkızılındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde durum vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkızılınabilir.
Izlemçi arttırmak ciğerin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram bağlanaksı istediği ciğerin şifrenizi kızılırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çkoparmak ciğerin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkızılınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun ciğerin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkızılınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Alınır?
Instagram hesabı çkızılınan ya da hacklenen zevat ciğerin ne günah ki çok bir küme politika bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir küme destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkızılındı” diye esasen diğer kişilerin hesabını çalmaya çkızılışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çkızılışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değemektirin ve hoppadak arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çkızılındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram aritmetik şifreniz değemektiğinde yahut kullanıcı adınız değemektiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi kızılırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değemektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değemektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değemektiren sen değilsen, hesabını güvene kızıl” ya da kâh “değemekikliği art kızıl” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız genellikle saldırganlar e-posta adresini değemektirdiği ciğerin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu kızıl” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir