Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilim aktarımı için değil, aynı zamanda sefa için de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanımadığınız gelişigüzel biriyle kuruluşlabildiği kabil ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş gitmek için yalnızca nickname (protez ad) yaymak yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete esaslamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program aralık dulukünü kullanarak yalnızca alfabelı, alfabelı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kabil tercihe ilgilı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı endamsız müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli anlık mesajlaşma yazılımıdır. Bir başka popüler chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir